Coca-Cola'da üst düzey atama

Volkan Öngüç, The Coca-Cola Company'nin Pakistan ve Afganistan Bölgesi Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Birimi'nden sorumlu yeni Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

Coca-Cola'da üst düzey atama

The Coca Cola Company'da yeni atamayla birlikte Volkan Öngüç, Pakistan ve Afganistan Bölgesi Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Birimi'nden sorumlu yeni Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Ticari yönetim, iş geliştirme ve satış alanında 20 yıldan fazla süredir çalışan Öngüç, nisan 2021'de Coca Cola'ya katıldı.

KENDİMİ FAHRİ PAKİSTANLI GÖRÜYORUM

Coca-Cola Pakistan'a yönelik vizyonunu anlatan Volkan Öngüç şunları söyledi: “Pakistan'ın, Coca-Cola Sistemi tarafından ülkeye yapılan 1 milyar doların üzerinde yatırımı olan, çok büyük potansiyele sahip bir ülke olduğuna inanıyorum. Burası gerçek anlamda ikinci evim ve memleketim Türkiye ile müzik sevgimiz gibi pek çok benzerliği var. Pakistan müziği ve kültürünün inanılmaz yeteneğini ve çeşitliliğini sergileyen ikonik müzik platformu Coke Studio Sezon 15'in lansmanıyla buna tanık oldum. Coca-Cola Pakistan olabildiğince yerel; Türkiye'ye ait Coca-Cola İçecek'in operasyonlarından; Yerel olarak işe alım, yerel hammaddeler ve şeker kamışı çiftçileriyle birlikte çalışmak. Bu yıl toplumsal yatırımlarımız suya odaklanacak; ülke genelinde hizmet verdiğimiz milyonlar için hem su takviyesi hem de temiz içme suyu. Burada beni sıcak bir şekilde karşılayan insanlara teşekkür etmek istiyorum. Artık kendimi fahri bir Pakistanlı olarak görüyorum.”