Kızılcık Şerbeti'nin Nilay'ı Feyza Civelek'i torbacı sattı: 'Uyuşturucuyu beraber içecektik'

Kokain siparişi verdiği torbacıyla evinin önünde yakalanan oyuncu Feyza Civelek’in uyuşturucu olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Kızılcık Şerbeti'nin Nilay'ı Feyza Civelek'i torbacı sattı: 'Uyuşturucuyu beraber içecektik'

Feyza Civelek'in uyuşturucu siparişi verdiği Selçuk Ç.'nin yargılamasını yapan mahkeme, ünlü oyuncunun 'tanık' sıfatıyla dinlenmesi için zorla getirme kararı çıkarttı. Mahkemede ifade veren Selçuk Ç., ise uyuşturucu satmadığını, Civelek'le 1.5 yıldır arkadaş olduklarını öne sürerek, "Feyza yanına gittiğimde alkollü değildi. Uyuşturucu içmişti. Ben maddeyi torbacıdan alıp Feyza'ya götürüyordum. Beraber içecektik. İçemeden polis beni yakaladı. Ben uyuşturucu satmıyorum. Ben kullanıcıyım" şeklinde ifade verdi.

Sabah’tan Mustafa Sait Özkan’n haberine göre, Kızılcık Şerbeti'nde 'Nilay' karakterini canlandıran Feyza Civelek'in uyuşturucu skandalıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Civelek'in uyuşturucu temin etmeye çalıştığı isim olan Selçuk Ç.'nin "Uyuşturucu veya uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan yargılandığı davada önemli bir karar çıktı.

Davanın görüldüğü İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, dosyada 'Tanık' sıfatıyla yer alan Civelek hakkında zorla getirme kararı çıkardı.

"TAM EVİNİN ÖNÜNE GELDİM POLİSLER YAKALADI"

Mahkeme'de ifade veren Selçuk Ç., Feyza Civelek'le nasıl tanıştığını anlattı. 28 Ekim 2023 günü işten çıkıp evine gittiğini ve alkol aldığını söyleyen Selçuk Ç., Civelek'in kendisini gece 03.30 gibi aradığını söyledi, kendisinin ise 'Tamam geliyorum takılalım' dediğini belirtti. Civelek'le kendisinin daha önce ilişkisi olduğunu öne süren Selçuk Ç, "Maaşımdan 4 bin lira ile uyuşturucu madde aldım. Tam evinin önüne geldim polisler beni yakaladı. Feyza da medyaya düşmemek için bu şekilde ifade veriyor. Benim Beşiktaş'ta bir müşterim vardı. Beni kahve içmeye çağırmıştı. O vesileyle Feyza ile tanıştım" dedi.

"YANINA GİTTİĞİMDE UYUŞTURUCU İÇMİŞTİ"

Tanıştıktan kısa bir süre sonra muhabbetlerinin uyuşturucu ortamına döndüğünü aktaran Selçuk Ç., "Ben de uyuşturucu kullanıyordum. O da uyuşturucu kullanıyordu. Feyza da kokain kullanır. Diğer maddeleri de kullanmaktadır. Biz yaklaşık 1.5 yıldır arkadaşız. Feyza yanına gittiğimde alkollü değildi. Uyuşturucu içmişti. Ben maddeyi torbacıdan alıp Feyza'ya götürüyordum. Beraber içecektik. İçemeden polis beni yakaladı. Ben uyuşturucu satmıyorum. Ben kullanıcıyım" iddiasında bulundu.

ZORLA GETİRME KARARI

Duruşma savcısı, davada dinlenmeyen tanıkların dinlenmeleri için işlem yapılmasını ve sanığın tutukluluk halinin devamını istedi. Mahkeme de verdiği ara kararda, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti. Ayrıca, Feyza Civelek'in 'tanık' sıfatıyla dinlenmesi için zorla getirme emri düzenlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

TORBACI DAVA YEDİ CİVELEK TAKİPSİZLİK ALDI

İkili, 28 Ekim'i 29 Ekim'e bağlayan gece yapılan bu konuşmadan sonra polisler tarafından sokakta yakalandı. Torbacı Selçuk Ç. gözaltına alınarak tutuklandı ve minimum 15 yıla kadar hapis istemiyle "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan dava açıldı. Civelek'e ise sipariş ettiği uyuşturucu eline geçmemesi nedeniyle takipsizlik kararı verildi.