Bengü'ye Van konserinde 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' protestosu

Van Kültür Yolu Festivali'nde sahneye çıkan şarkıcı Bengü hayatının şokunu yaşadı. Konser bitimi sırasında sahneye yüzlerce izleyici pet şişe fırlattı.

Şarkıcı Bengü dün akşam (5 Temmuz Cuma) Van'da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Van Kültür Yolu Festivali'nde konser verdi.

Van'da ilk defa konser verdiği için duyduğu mutluluktan bahseden şarkıcı, "Uzun zamandır hiç bu kadar heyecanlanmamıştım, kalbim duracak gibi oldu. Van'a hep gelmek istedim ama kısmet olmadı. Böyle güzel bir festival düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ederim. Festival inanılmaz güzel ve kalabalığın enerjisini hissedebiliyorum. Çok güzelsiniz" ifadelerini kullandı.

PET ŞİŞE FIRLATTILAR
Ancak konser sonunda beklenmedik bir olay meydana geldi. Şarkılarını söyledikten sonra yüzlerce izleyici sahneye pet şişe fırlattı. İddiaya göre olay şarkıcı Bengü konser sonunda "Ne Mutlu Türk'üm diyene" dediği için gerçekleşti. Görüntüler sosyal medyada gündem olurken şarkıcı Bengü yaşanan olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.