Sorguda bir bir anlattı: 37 milyonluk vurgunda kripto para detayı

Konya'nın Ereğli ilçesinde çalıştığı özel bir bankada 37 milyon 157 bin 105 TL'yi zimmetine geçirdiği iddiasıyla nişanlısı ile tutuklanan Perihan Yazar'ın (37) ilk ifadesi ortaya çıktı.

Sorguda bir bir anlattı: 37 milyonluk vurgunda kripto para detayı

Sabah’tan Tolga Yanık’ın haberine göre, vurgunun adresi bu kez Konya oldu. Özel bir bankanın avukatları Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, şubelerinde çalışan Perihan Yazar'ın 3 aylık süre içerisinde zimmetine 37 milyon 157 bin 105 TL para geçirdiğini, bunu da itiraf ettiğini belirterek şikâyette bulundu.

BANKACI İLE NİŞANLISI TUTUKLANDI

Bunun üzerine Yazar ve paranın bir kısmını gönderdiğini ileri sürülen nişanlısı Settar Arslan gözaltına alındı. Her iki şüpheli de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Sorguda bir bir anlattı: 37 milyonluk vurgunda kripto para detayı - Resim : 1

PARAYI BİTCOİN İŞLEMLERİNDE KAYBETMİŞ

Perihan Yazar, banka müfettişlerine olayı bir bir anlattı. Yazar, "Mali durumum bozulmuştu. 25 Mart'ta zimmetime para geçirmeye başladım. Bildiğim 25 farklı müşterinin hesabına EFT ile paraları gönderdim. Daha sonra onları yönlendirerek parayı benim ve Settar'ın hesaplarına aktardım. Paranın 20 milyon 700 bin TL'sini kripto paraya yatırdım. Yaptığım kaldıraçlı işlemlerle de bu parayı kaybettim. Paranın 11 milyon 200 bin TL'sini ise Settar'ın hesabına yönlendirdim. Üçüncü kişilere borcum vardı. Paranın 1 milyon 500 bin TL'si ile de bu borçlarımı kapattım dedi" dedi.

LÜKS OTELLERDE TATİL İDDİASI

Perihan Yazar ve nişanlısı Settar Arslan'ın sık sık tatile gittiği, lüks otellerde kaldığı da ileri sürüldü.