Bir sigara grubuna daha zam geldi

Enflasyon verisi sonrası artan ÖTV fiyatları sigaraya zam olarak yansımaya devam ediyor. Son dakika sigara zammı haberleri takip edilirken zamlı sigara fiyatları listesi de sorgulanıyor. Bir sigara grubuna 3-4 TL zam geldi.

Bir sigara grubuna daha zam geldi

Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) artışıyla son dakika sigara zamları gündemin ilk sıralarında. Akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldı. Sigaradan alınan ÖTV tutarı 1 lira artırılsa da sigara gruplarına büyük zamlar geliyor. JTI sigara grubuna gelen zammın ardından bugün de PM grubunda fiyat artışı gerçekleşti.

HANGİ SİGARA GRUBUNA ZAM GELDİ ?
Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından PM sigara grubuna zam geldiğini açıkladı. Dündar zamlı sigara fiyat listesini de paylaşarak "PM Marlboro gurubuna zam geldi" diye yazdı. Böylece sigara grubuna 3-4 TL zam gelmiş oldu. Sigara zammı 5 Temmuz itibarıyla geçerli olacak.

EN UCUZ VE EN PAHALI SİGARA NE KADAR ?
JTI sigara grubunun en pahalı sigarası 80 TL, en ucuz sigarası ise 71 TL oldu. PM sigara grubunun en pahalı sigarası 73 TL, en ucuzu 66 TL oldu.