ABD'li dünyaca ünlü restoran zinciri iflas etti! Tek tek şubelerini kapatıyor

Pandemi ve sonrasında devam eden ekonomik kriz, dünyanın en büyük firmalarını bile iflasın eşiğine sürükledi. ABD'nin ünlü restoran zinciri Red Lobster iflas etti.

ABD'li dünyaca ünlü restoran zinciri iflas etti! Tek tek şubelerini kapatıyor

Ünlü restoran zinciri Red Lobster, ABD genelinde ekonomik zorluklar nedeniyle lokasyonlarını azaltıyor. Şirket, müşteri azalması ve rekabet baskısıyla başa çıkmak amacıyla iflas başvurusu yaptı.

Bir yıldır batmamak için çaba gösteren ABD’nin dünyaca ünlü restoran zinciri Red Lobster, mali zorlukları aşamayınca iflasını açıkladı.

TEKER TEKER KAPATILIYOR

Her ne kadar deniz ürünleri konusunda bir numara olsa da Red Lobster, müşteri azalması ve rekabet baskısı nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.

Red Lobster, ABD genelindeki restoranlarını azaltma yolunu giderek ülkenin yaşadığı ekonomik krizden etkilenmemeye çalışacak. Şirket Florida’daki 17 restoranının dışında diğer eyaletlerde de şubelerini kapatmaya başladı.

Şirketin 26 Mayıs’ta Florida’da yaptığı iflas başvurusunda son 5 yılda yüzde 30’luk bir müşteri azalması yaşadıklarını açıkladı.

Red Lobster’ın iflas başvurusuyla birlikte 27 eyaletteki şubelerin kapanması için de düğmeye basılmış oldu. Şirket, web sitesinde geçici olarak kapalı olduğu belirtilen 99 dükkanı ile birlikte geniş kapsamlı bir değişiklik sürecine girdi. Şirket kapanan restoranlardaki mutfak ekipmanlarının ise açık artırmayla satılacağını açıkladı.